bebek ve annesiTanrı katında oturan doktorlar vardır bilir misiniz?

Özellikle çocuk doktorları arasından çok çıkar bu ilah(!)lar ve tecrübesiz ama araştırmayı kendine şiar edinmiş yeni nesil anne babayı, tavrıyla dövmekten beter edip, koyar kapının önüne. Bilgi vermek için çok meşguldür, hem sen ne diye araştırıyorsundur ki? ‘Hayda bu devirde bu ne şimdi?’ hayretinize çoğu kez yüklü de bir fatura eşlik eder.

Bir tanesinin tedrisatından geçtiğimden, çocuklu hayatta kendisini ancak bir virüsle münasebeti isteyeceğim kadar istediğimi biliyorum. İsterse allame-i cihan olsun.

Geçen Perşembe bunun tam tersi bir çocuk hekimiyle tanıştım, zira onlar da varlar.

‘Çocuklu hayatın rehberleri’nin yayıncısı diyebileceğimiz Gün Yayıncılık’ın yeni çalışması “40’ı Uçana Kadar” çocuk doktoru ve beyefendiler liginin şampiyonu Gökhan Mamur’un elinde çıkma. Dün kendisi ile anne sorularının ablukasında bir araya geldik.

Dr. Mamur sorulara cevap verme konusunda o kadar özenliydi ki, çantamda kadife bir eldiven olsa bir ara çıkarıp takacaktım yemin ederim. #40iucanakadar etiketi ile paylaştığımız resimlerin altına gelen yorumlardan anlıyorum ki, Gökhan Bey sadece anne babalar için değil, baktığı çocuklar için de eğlenceli ve güvenilir biri.