Bebek Bakımı (1. Aylık Bebekler)Hayatta tecrübe edebileceğimiz en güzel şey muammalardır. Tüm sanat ve bilimlerin kaynağı budur. Bu duyguya yabancı olanlar, merak içinde durup şaşkınlıkla duraklamayanlar ölü gibidir: Gözleri kapalıdır.
ALBERT EINSTEIN
Hafta sonumu boşalttım, çocukları annemlere bıraktım ve kocamla birlikte şehirler arası yolculuğa çıktım” dedi üç çocuk annesi Darla. Kocamla yaptığım bu kaçamakların benim için en mühim yanı yemek pişirmemek, geç saatlere kadar uyumak ve canım ne istiyorsa yapabilmek dışında sessizliktir. Etrafta bir bilgisayar oyununun ya da aşırı yüklü bir bulaşık makinesinin sesi yoktur. Bunun yerine camları açıp oturur, kuşları dinler, rüzgarda uçuşan yaprakları izlerim. Burada kendi sesimi duyabiliyorum. Hayal kuracak alan oluyor.Biz anneler, düşüncelerimizi çeşitli parçalara ayırabiliriz..Birinci parça o gün yapmamız gerekenler olacaktır: Çocukları alıp mutfak alışverişi yapmak, günü gelen okul ödevlerine bakmak, faturaları ödemek gibi her zamanki işler. Bir ya da iki parça çocuklardan birinin yaşadığı bir sıkıntı olabilir. Ücüncü parça bir ilişki meselesi ya da hasta bir arkadaşla ilgilidir. Bu denli çok parçaya bölünen duygularımız ne kadar çok çabalasak da bir mücadeleye dönüşür. İlgilenmemiz gereken o kadar parça vardır ki kendimize ait bir parça oluşturmaya vakit bulamayabiliriz.

Arabada tek başınızayken radyoyu kapatın. Bir fincan çayı , yanınıza bir gazete, dergi ya da liste almadan bahçeye çıkın. Önünüzdeki saatleri, günleri ya da ayları ayarlamaya çalışmak yerine kendi düşüncelerinizi dinlemek için çaba gösterin.Gürültünün içinde kendinizi kaybetmeyin, bunun yerine kendinize sessizlik içinde bir alan oluşturmayı seçin.