Kate Winslet bebeğine ayı ismini verdi

ingiliz oyuncularının isimleri yaşlari


İngiliz oyuncu Kate Winslet, geçen yıl evlendiği Ned Rocknroll’dan olan oğluna verdiği isimle ünlü çocuklarının tuhaf isimleri listesinde birinci sıraya oturdu. 7 Aralık’ta dünyaya getirdiği oğluna Bear (Ayı) adını veren oyuncunun daha önceki iki evliliğinden, Mia ve Joe adlı iki çocuğu var.

Biyografisi:
Kate Elizabeth Winslet (d. 5 Ekim 1975), Oscar (Akademi), BAFTA, SAG, Grammy ve Altın Küre sahibi İngiliz oyuncu.
22 yaşında, iki Akademi Ödülü (Oscar) adaylığı elde edebilme başarısını gösteren en genç oyuncu rekorunu kıran Winslet, Akademi ödüllerine üç, dört, beş ve altı kere aday gösterilen en genç oyuncu olmayı da başarmıştır. Kariyeri boyunca çeşitli rollerde izleyici karşısına çıksa da, Titanik filmindeki Rose DeWitt Bukater ve Eternal Sunshine of the Spotless Mind filmindeki Clementine Krucynzski performansıyla daha geniş kitlelere ulaşmıştır.

Kate Elizabeth Winslet 5 Ekim 1975 tarihinde Reading, Berkshire, İngiltere’de doğdu. 11 yaşındayken İngiltere’de bir tiyatro okulunda drama dersi almaya başlayan Winslet’ın babası “Roger Winslet” ve annesi “Sally Winslet” gibi kardeşleri “Anna”,”Beth” ve “Joss” da oyunculuk yapıyorlar. Sahne Sanatları Mezunu Kate Winslet, ilk evliliğini Hideous Kinky adlı filmin setinde tanıştığı yönetmen asistanı Jim Threapleton ile yapmış ve Mia adını koydukları bir kız çocuğu sahibi olmuştur. 2001] yılında eşi Jim Threapleton ile ayrılığının ardından American Beauty, Road to Perdition ve Jarhead gibi filmlerin ödüllü yönetmeni Sam Mendes ile evlenerek, Joe adında bir erkek çocuğu dünyaya getirmiştir.