Evlendikten ne kadar süre sonra Mehmet dünyaya geldi?
Biz 09.09.2009’da evlendik. Mehmet de 19 ay sonra dünyaya geldi. Şimdi de 20 aylık.

Hamile olduğunuzu nasıl öğrendiniz?
Gecikmem gerçekleşince şüphelenip test aldım. Sonuç pozitif olunca sevinçle eşimin yanına gittim. Bu sırada Nevzat 40 derece ateşle yatıyordu. Hamile olduğumu söylediğimde, “Nasıl yani, gerçekten mi?” diye sordu. Hem şaşırdı hem de mutlu oldu.

Hamilelik nasıl geçti peki?
İlk aylar çok rahattım. Sadece birkaç defa çok ağır bulantı yaşadım o kadar. Hatta hamileliğimin 6. ayına kadar çalıştım. TRT’de yayınlanan “1 Kelime 1 İşlem” programını sundum. Programın bir kısmı Ankara’daki stüdyoda çekiliyordu. Ankara ve Adana arasında mekik dokudum. Kendimi yorgun hissettiğim zamanlar oldu ama her şey olması gerektiği gibi ilerliyordu. Bir süre sonra hareketlerim yavaşladı. Bu dönemi çalışarak geçirmek bana da iyi geldi. 6. aydan sonra da yavaş yavaş bebek için hazırlıklara başladık.

Aş erdiğiniz bir şey oldu mu?
Ayva tatlısına aş erdim. Televizyonda bir program seyrediyordum, biri öyle iştahlı bir şekilde ayva tatlısı yiyordu ki, canım çekti. Eşim de o sırada iş toplantısındaydı. Hemen telefon açıp, “Ne yap ne et gelirken ayva tatlısı bul, getir” dedim. Bunun dışında hiç aş ermedim.

Hamileliğiniz sırasında sizi en çok rahatsız eden şey neydi peki?
Yolda beni görenlerin, yanıma gelip korkunç doğum hikayelerini anlatması… Ailem bana destek olmak için hiç kötü bir şey anlatmadılar, söylemediler, ama yolda karşılaştığım kadınların neredeyse hepsi, nasıl doğum yapacağımı sorup hemen ardından kendi doğum hikayelerini anlatıyorlardı. Bu hikayeleri dinlemekten içim şişmişti gerçekten.