hamile sütyeniBu yazımız sedece anneler için değil, göğsünde zaman zaman hassasiyet ve kaşıntı yaşayan tüm bayanlar için. Katıldığım bir seminerde sevgili Ayşe Öner gebeliği ilerleyen anne adaylarına artık emzirme sutyeni giyebilirsiniz önerisinde bulununca, ben de bir emzirme sütyeni alıp kullanmaya başladım. Bu arada emzirme sütyeninde doğru seçim üstten açmalı olanlarmış, aklınızda bulunsun, yandan açmalılar değil.

ustten acmali emzirme sutyeni

Normalde göğüs uçlarımın hassasiyeti dolayısı ile ancak belli sutyenleri kullanabiliyorum ve hepsinin pamuklu olmasına özen gösteriyorum. Ne zaman şık bir seçim yapacak olsam, göğüs uçlarım kaşınmaya başlıyor, sonu doktorda biten tahrişlerden uzun uzun çekiyorum. Geçen sefer göğüs uçlarımın iyileşmesi iki ay almıştı.

Şimdi bu sutyenlere de alışmak istiyorum fakat beni çok rahatsız ediyorlar. Tam yine tahriş olacaklar diye endişe ederken, aklıma doğum çantasına koymak için aldığım Avent’in tek kullanımlık göğüs pedi geldi ve bir denemek istedim. Gözlemim şöyle:

tek kullanimlik gogus pedi

Bu pedin çok yumuşak bir dokusu var, sütyenle temas edip tahriş olan alanı bir kalkan gibi koruyor. Dışındaki minik bandı çamaşırınıza yapıştırıyorsunuz, bu sayede kayma problemi de olmuyor. Minik bir servet verip kullanamadığım tüm çamaşırlarımda bu pedi kullanacağım ben. Benzer dertten muzdarip olanlara da bu önerim yarar sağlar umarım.

yikanabilir gogus pedi

Tek kullanımlık pedler çok hijyenik ancak biraz daha fazla verip daha uzun süreli kullanmak isterseniz bunların yıkanabilir olanları da var. Tez zamanda onlardan edinmek lazım diyor, hepinize kaşıntısız, tahrişsiz günler diliyorum…