sabah bulantısıSöz konusu yüzümüz olduğunda yaşlanma izlerini yok etmek için tüm operasyonlara ‘evet’ deriz. Fakat boyun ve dekolte bölgemiz için kadınlar aynı fikirde değil oysa vücutta en dikkat çekici noktalardan biri olan dekolte bölgesi, zamanla güneş ışınlarına ve kozmetik ürünlerine maruz kalarak lekeleniyor ve kırışarak yaşımızı hemen ele verebiliyor.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, günümüzde kadın ve ya erkeklerin; güzel, genç ve dikkat çekici görünmek için estetiğin tüm imkânlarından yararlandığını ifade etti. TÜBİTAK ödüllü Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, kadınların artık yüz estetiğinin yanı sıra, yaşı ortaya çıkaran boyun, dekolte, el ve bacaklara yapılan estetik işlemlere de ilgi gösterdiklerini belirtti.

Zamanla sıkılığını kaybeden cilt zararlı güneş ışınları ve yanlış kullanılan kozmetik ürünleri ile sarkmış, çizgi çizgi olmuş ve lekelenmiş bir görüntüye bürünür. Bayanlarda boyun estetiği ne kadar önemli ise, dekoltenin de güzelliği ve estetik duruşu da aynı şekilde önemlidir. Yaşı kaç olursa olsun kadınlar geniş dekolteler giymeye bayılır. Belli bir yaştan sonra bacaklarını, kollarını beğenmeyip saklasalar bile, dekolteden hoşlanmaya devam ederler.

Dekolte estetiği kimlere ve nasıl yapılıyor?

Dekolte bölgesindeki tüm çizgilenmelerin bayanlar için gerçekten rahatsız edici bir görüntü yarattığını belirten Kışlaoğlu, yüze yapılan estetikle simanın gençleştiğini fakat boyun ve dekolte bölgesindeki leke ve kırışıkların yaşı ortaya çıkardığını ifade etti. Ayrıca dekolte bölgesinde oluşan yağ birikmesi ile bu bölgeler de meydana gelen elastikiyet kaybı sebebiyle, derinin zamanla aşağı doğru inerek vücutta dikkat çeken kötü bir görüntü oluşturduğunu açıkladı. Dekolte estetiği uygulamasını aşama aşama anlatan Kışlaoğlu, bu uygulamanın orta yaş ve üzeri kişiler de uygulanması gerektiğini söyleyerek ayrıca dış etkenlerden dolayı yara ve ya yanık izi kalmış kişilerde de başarılı sonuçlar alındığını kaydetti.