Işıl ışıl gözleriyle birçok dizide karşımıza çıkıp içimizi ısıtan Aylin Kabasakal, oğlu Serhan’la anneliğin tadını çıkarıyor. Tam planladığı zamanda çocuk sahibi olan genç oyuncuyla, hamileliğinin nasıl geçtiğini ve doğum sonrasında ne gibi zorluk yaşadığını konuştuk.

Anneliğe alıştınız mı?

İkimizin de sağlığımız yerinde çok şükür, en önemlisi de bu bence. Her yeni doğan bebeğe sahip olan anne gibi bizim de uyku sorunumuz var. Bunun dışında her şey yolunda.

Bilinçli bir hamilelik miydi?

Evet bilinçliydi. Evlendikten sonra birbirimize zaman ayıralım, gezelim, tozalım istedik. Tüm bunları gerçekleştirdikten sonra bebek istedik. Karar verdikten çok kısa bir süre sonra hamile olduğumu öğrendik.

Nasıl öğrendiniz peki?

Çok ilginçti aslında… Bir ara şüphelenip test yaptım, ama hiçbir şey çıkmadı. Fakat bende sıra dışı bir tuhaflık vardı, her zamankinden farklı hissediyordum kendimi. Bir hafta sonra tekrar hamilelik testi yapmayı düşündüm ama eczaneden almayı unuttum. Daha sonra bir alışveriş merkezindeyken gözüme bir anne bebek dergisi ilişti, ilk dikkatimi çeken cümle de “Hoş geldin bebek!” oldu. Bunun bir işaret olduğunu düşünerek hemen bir eczaneye gidip hamilelik testi aldım. Eve geldiğimde eşim spor yapıyordu, ben de hemen tuvalete gidip testi yaptım. Sonuç iki çizgiydi, ancak o an hiçbir şey idrak edemedim. Hemen eşimin yanına gidip “Baba oluyorsun galiba” dedim. Daha sonra aileleri aradık herkese haber verdik.