doğalYoğun iş yaşamından biraz olsun sıyrılıp, en azından haftasonlarında spora vakit ayırmalısınız. Açık hava sporları denince ilk akla gelenler bisiklet ve tenis… Fakat bunların dışında; açık havada yürüyüş, koşu ya da macera tutkunları için trekking ve diğer doğa sporları da sizleri bekliyor.

İki tekerlekli özgürlük; bisiklet
Bisiklet de tıpkı tenis gibi, büyük küçük, kadın erkek herkesin özellikle güzel havalarda yapabileceği sporlardan. Bisiklet sporu bacakların ve kalçaların incelmesini sağlıyor. Bu sporun sağladığı bir başka avantaj ise, hızını kişinin kendisinin ayarlayabilmesi. Yani kişi ister kalp, ister astım hastası olsun, gerekli önlemleri aldıktan ve doktora danıştıktan sonra bu sporu rahatlıkla yapabiliyor.

Daha ne bekliyorsunuz, alın bisikletinizi, takın kulağınıza walkman’inizi ve başlayın pedalları çevirmeye… Eğer bisikletim yok diyorsanız, bu da sorun değil. Çünkü günlük bisiklet kiralayan ve bisiklet turları gerçekleştiren kuruluşlar sayesinde bu zevkten mahrum kalmayacaksınız.

Her yaşın sporu; tenis
Hareketli bir spor olan tenis, zevkli ve eğlenceli olmasının yanı sıra refleksleri de geliştiriyor. Tenis öğrenmenin yaşı olmadığı için bu spora ilgi duyan herkes ders alarak zaman içinde iyi bir oyuncu olabiliyor. Tenis sporunda önemli olan, bu sporu sevmek ve öğretilenleri çabuk kavramak. Siz de tenis ile ilgili faaliyet gösteren pek çok spor klübünden birini tercih ederek bu spora başlayabilirsiniz. Raketiniz ve toplarınız hazır mı? O zaman acele edin, kortlar sizi bekliyor!