1 Milyon Bebek – Yardım

1 Milyon Bebek – Yardım

Merhaba 1 milyon bebek facebook uygulamamızda sizlerden gelen soruları ve en çok karşılaşılan sorunları burada cevaplamaya çalışacağız. Burada listelediğimiz sorunların dışında bir sorun yaşıyorsanız lütfen bizimle facebook sayfamız üzerinden iletişime geçin.  1 milyon bebek uygulamamızı pek çok telefonda ve bilgisayarda test ettik ve tüm fonksiyonların çalıştığından eminiz. Sadece işlemler esnasında dikkat etmediğiniz bazı şeyler olabilir. Bunları burada birlikte çözebiliriz. Bazı operasyonları mobil uygulamalarda yapmak biraz zahmetli olabiliyor mesela fotoğrafı boyutlandırmak. Eğer telefonunuzda bunu gerçekleştiremediyseniz bilgisayardan uygulamamıza bağlanıp, bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Soru 1: Bebeğimi nasıl ekleyebilirim?

Öncelikle ilk kez bebeğinizi kaydediyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek bebeğinizin profilini eksiksiz tamamlayabilirsiniz.

1milyonbebek_bebek_ekleme_adim_adim

Soru 2: Bebeğimi ekledim ama fotoğrafını ekleyemedim. Nasıl bebeğimin fotoğrafını eklerim?

Eğer bebeğiniz artık kayıtlıysa bebeğinizi tekrar düzenleyerek bebeğinizin fotoğrafını değiştirebilirsiniz. Eğer ilk kez bebek ekliyorsanız Soru 1 deki 3. ve 4. adımlara dikkat etmelisiniz. Bebeğinizin fotoğrafını yeniden düzenlemek veya değiştirmek için aşağıdaki resimde belirtilen kırmızı kalemli ikonu uygulamamızda bulup tıklayın.

1milyon_sss_1

Sonra karşınıza çıkan sayfada sizin eklediğiniz bebekler liste halinde gösterilecektir. Düzenlemek istediğiniz bebeğe tıklatıktan sonra bebeğin tüm bilgilerinin gösterildiği bir formu göreceksiniz. DİKKAT DİKKAT Eğer bebeği sistemimize siz eklemediyseniz, sadece yakınlık derecesi tanımladıysanız burada bebek size gözükmez ekleyen kişiye gözükür. Bir bebeği sadece onu sistemimize ekleyen kişi düzenleyebilir. Örnek babası bebeği ekledi sen annesi olarak geldin bebeği buldun ve annesiyim diye yakınlık derecesi tanımladın. Sonra bu sayfaya geldiğinde bebeği göremezsin. Ancak babasının hesabından uygulamamıza girildiğinde bebek gözükür ve düzenlenebilir.

1milyon_sss_2Eğer uygulamamıza yeni girdiysen yukarıdaki resimde gözüken yeşil ve turuncu butonlar yardımıyla sıfırdan bir bebek ekleyebilirsin yada bir tanıdığının bebeğini bulabilirsin.

Bebeğini tıkladığında açılacak olan pencere aşağıdaki resime benzeyecek. Burada bebeğinin tüm bilgilerini düzenleyebilirsin. Önemli olan fotoğrafı seçtikten sonra en son bir boyutlandırma çerçevesi fotoğrafın üzerinde belirecek bebeğinin tam yüzünü bu çerçeveye ortaladıktan sonra alttaki mavi kaydet butonuna tıklamalısın. Aksi taktirde fotoğraf kaydedilmez ve bebeğinin profili eksik kalır. Ayrıca profil fotoğrafı tam eklenmemiş bebekler ödüllere hak kazanamaz.

1milyon_sss_3

Soru 3: Ödül kazandım ne yapmalıyım?

Hemen bizimle iletişime geç. Facebook sayfamıza mesaj atabilir veya [email protected] adresine e-posta gönderebilirsin. Bizimle iletişime geçerken hangi ödülü kaçıncı olarak kazandığını da belirtmelisin. Asil kazanan veya yedek kazanan olabilirsin. Ayrıca 1 milyon bebek uygulamamızda sadece gerçek bebeklere ödül gönderiyoruz. Bu yüzden bebeğinin gerçek olduğunu bize bebeğin adı soyadı ve doğum tarihi yazılı olan bir resmi belge göndermelisin. Kimlik gönderirken endişelerin varsa sadece adını soyadını ve doğum tarihini bırakıp gerisini karalayabilirsin. Doğrulanmayan bebeklere ödül verilmez.

Soru 4: Hangi şartlarda maşallah sayım sıfırlanır?

  • Öncelikle hile yaptığın gerçek olmayan şekillerde bebeğine maşallah eklediğin tespit edilirse sıfırlanır.
  • Herhangi bir ödül kazanırsan ve teslim alırsan sıfırlanır.
  • Bir ödül kazanıp, o ödülü almak için bizimle iletişime geçmezsen veya o ödülü kimseye o hafta veremezsek sıfırlanır. Örnek asil kazanansın bizimle iletişime geçmedin ödülü almadın. Biz de 1 yedek kazanana ödülü verdik. Asil kazananın maşallah sayısı sıfırlanır.
  • Bebeğinin yaşı uygulama kurallarımızı ihlal ediyorsa sıfırlanır.

Soru 5: Birden fazla ödül kazanabilir miyim?

Evet kazanabilirsin. Şimdilik ödül kazananlara bir sınırlama getirmiyoruz. Ama gelecekte eğer aynı kişiye çok fazla ödül vermek zorunda kalırsak, ödül kazananın bir sonraki ödüle katılabilmesi için bir kaç ay sınır koyabiliriz. Dediğimiz gibi şimdilik bir sınır yok.

Soru 6: Ödül seçebilir miyim? Beklediğim bir ödül var onu istiyorum mümkün mü?

Hayır mümkün değil. Sistemimiz otomatik olarak ödül kazananları belirler. O haftanın ödülü neyse onu almak zorundasınız. Eğer iletşime geçip bizden ödülünüzü almazsanız maşallah sayınız sıfırlanır. Beklediğiniz bir ödül varsa eğer o ödülün haftasında bebeğinize bol bol maşallah demenizi tavsiye ederiz.

Soru 7: Maşallah sayım çok fazla kesin bana ödül çıkar mı?

Hayır, çıkmaz. Uygulamamızı tasarlarken kullanıcılarımıza eşit şartlar sunmayı hedefledik. Bu yüzden ödülü kazananı belirlerken sadece maşallah sayılarını baz almıyoruz, sitede geçirilen süre, davet, davete icabet, tık sayısı, görüntüleme sayısı gibi pek çok parametreyi de dikkate alıp, sıralama yapıyoruz. Açıkçası biz bile ödülü kimin kazanacağını bilmiyoruz.

Soru 8: Az maşallahı olan bir bebek ödülü kazanabilir mi?

Evet kazanabilir. Soru 7 deki açıklamamız bu durum içinde geçerli. Büyük bir ihtimalle yedek olarak kazanacaktır.

Soru 9: Bebeğimin bilgilerini nasıl değiştirebilirim?

Bebeğinizin bilgilerini değiştirmek için soru 2 deki son fotoğrafa göz atabilirsiniz.

Soru 10: Gerçekten ödül veriyor musunuz?

Evet veriyoruz. Hiç bir ücret talep etmiyoruz, kargo vergi vs.. İnanmazsan ödül kazananlar linkimizde ödülü onaylanan kişilerle facebook üzerinden iletişime geçip, teyit edebilirsin. Umarız yanlış bilgi vermezler :) Eğer ödülü almadıklarını idda ederlerse bize kimle görüştüğünüzü belirtin biz fatura ve kargo bilgilerini sizle paylaşalım…

Soru 11: 1 milyon bebek uygulaması açılmıyor veya bazı anlamsız kodlar çıkıyor ne yapmalıyım?

Facebook bazı saatlerde yoğunluk yaşayabilir. Bu yüzden uygulamamız yavaş veya hatalı çalışabilir. Tavsiyemiz sayfayı yenileyin veya bir kaç dakika sonra tekrar deneyin.

Soru 12: Telefonumdan giremiyorum, ne yapmalıyım?

Biz pek çok alette uygulamamızı test ettik, bir sorunla karşılaşmadık. Eğer telefonunuzda facebook uygulamasıyla 1milyonbebeğe girmeye çalışıyorsanız, chrome veya internet gibi başka gezginler kullanarak şu adrese https://apps.facebook.com/birmilyonbebek/ girebilirsiniz. Böylece tekrar facebook’a bağlanıp, uygulamamızda rahatça gezinebilirsiniz.

Soru 13: Ben size bebeğimin fotoğrafını yollasam ekler misiniz?

Hayır ekleyemeyiz. Her bebeği annesi veya babası eklemeli, yada aynı soyadından gelen biri. Tüm işlemler ekleyen kişinin facebook profili üzerinden yapıldığından bizim eklememiz mümkün değil. Uygulamamıza giriş yapıp, facebook ile bağlan butonuna tıklayıp, bebeğinizi eklemelisiniz. Aksi taktirde ödüllere hak kazanamazsınız.

Soru 14: Nasıl bebeğime maşallah veririm?

Ana sayfadaki yuvarlak bebek resimlerine tıklamanız yeterli. Uygulamamızda etkileşimi artırmak için kendi bebeğinize maşallah vermeniz yerine başkalarının bebeklerine maşallah demenizi destekledik. Yani sen başkasının bebeğine maşallah dediğinde senin bebeğine de otomatik 2 maşallah demiş oluyorsun. Ayrıca 10 dan az maşallahı olan bebeklere maşallah dediğinde daha çok maşallah kazanıyorsun.

Soru 15: Maşallah hakkım bitmiş ne yapmalıyım?

Biz her kullanıcıya her gün 10 maşallah hakkı veriyoruz. İster kullan ister kullanma hergün başa döner. Daha fazla maşallah hakkı kazanmak için bazı yöntemlerimiz var. İlk olarak logomuzun altındaki paylaş butonuna tıklarsan ve paylaşırsan 20 hak kazanırsın. Bu işlem sadece günde bir kez yapılabilir. Facebook sayfamızı beğenirsen ilk beğenmeye 100 maşallah hakkı kazanırsın. Bebeğinin sayfasında bebeğinin profilini paylaşırsan 10 hak kazanırsın. Paylaştığın linkten bebeğin için gelen ve uygulamamıza giriş yapan her arkadaşın için 10 maşallah hakkı kazanırsın. Tabi bir de uygulamada +X maşallah kazan ibareli reklamları tıklarsan yine hak kazanırsın. Unutma maşallah hakkı kullanıcıya verilir sen bu öaşallahları istediğin bebeklere tıklayarak vermelisin. Yani bebeğine doğrudan eklenmez.